Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Ruj Sürme Tekniği ve Uygulama Yolları

Makyaj yapılırken dudak göz ve kaşlar  doğru işlenirse harika sonuçlar ortaya çıkar. Bu nedenle ruj makyajın 3 ana unsurundan biridir. Doğru ruj seçmek ve ruju doğru sürmek inanın rujunuzun kalitesinden daha önemlidir. O halde bu yazımızı okuyun ve "ruj sürme teknikleri, ruj nasıl sürülür, ruj seçimi nasıl olmalı" başlıklarında merak ettiğiniz her şeyi öğrenin. 

Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ruj seçimini doğru yapmak iyi bir başlangıçtır. Ruj seçerken iki ana kıstas vardır. Bunlardan birincisi ten renginiz, ikincisi ise dudağınızın şeklidir.  Ancak o gün giydiğiniz giysileri de göz ardı etmemelisiniz.  Açık tene sahip kadınlar pembeden turuncuya varan tonlarda ruj kullanabilirler. Eğer kilonuz fazla ise çok turuncu renkler kullanmamalısınız.  Eğer dolgun dudaklara sahipseniz koyu renkler seçmelisiniz. Çünkü zaten dolgun olan dudaklarınızın abartıya ihtiyacı yoktur. Aksi halde dudaklarınız kamyon lastiği gibi görünebilir.  Eğer dudaklarınız ince ise dudak çizgilerinizi daha açık tonlarda bir kalemle görünmez hale getirip bu çizgi üzerine parlayan bir ruj sürebilirsiniz. Böylece dudaklarınız olduğundan daha dolgun görünecektir.  Parlak ruj kullanmak ışıltıyı artıracağından dudaklarınız ekstra dolgun görünecektir.

Ruj Nasıl Sürülmelidir?

Eğer taşırmadan  tek hat halinde ruj sürmek istiyorsanız bir kalem vasıtasıyla önce dudak etrafını çizebilir ardından rujunuzu sürebilirsiniz.  Ayrıca ruju sürerken gülümsemeli ancak dudaklarınızı çok kasmamalısınız. Gergin bir yüzey haline getirdiğiniz dudağınıza ruju kolaylıkla pürüzsüz sürebilirsiniz. 

Kırmızı Ruj Sürülür Mü?  - Kırmızı Ruju Kimler Sürmeli?

Kırmızı ruj klasik bir renktir. Ancak çoğu kadına yakışmaz. Kırmızı ruju açık tenli kadınlar kullanabilir. Eğer esmer kadınlar kırmızı ruj tercih edeceklerse kırmızı rujun doğru tonunu yakalamaları gerekir. Çünkü kırmızı rujlar esmerlerde birkaç ton koyu görünebilir.  Esmerler, avam görünmemek için daha açık kırmızılar kullanmalıdırlar. Beyaz tenli kadınlar bu konuda daha cesur olabilirler. Çünkü kırmızı ruj açık tenli kadınlara çok yakışır. Giydiğiniz kıyafet de kırmızı rujun etkisini değiştirir. Kıyafetinizle de doğru renk kombinasyonunu yakalamanız gerekir. Bütün bunlara dikkat ettiğiniz takdirde kırmızı ruju rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dolgun dudaklar için ruj önerileri

Dolgun dudaklarınız varsa 1-0 öndesiniz. Hangi kadın dolgun dudak istemez ki! Eğer dolgun dudaklara sahipseniz sıradan bir parlatıcı bile sizi çok seksi yapabilir.  Dolgun dudaklar hangi renk ruj kullanmalı sorusuna gelince dolgun dudaklara sahip kadınlar, uçuk pembeler, şeftali tonları kullanabilir. Hatta lipstickler bile yeterli gelecektir. Dolgun dudaklar hafif veya transparan renkler kullanmalıdır.

Dudakları dolgunlaştırmak için ruj önerileri

İnce dudakları kalınlaştırmak istiyorsanız dudak çevrensi dudak kalemi ile çizin ardından açık tonda bir ruj kullanın. Alt dudağınızı ise parlatıcı ile parlatın böylece dudağınız daha dolgun görünür. Eğer dudak çizgileriniz çok belirgin değilse çok hafif taşırarak sürebilirsiniz. Ancak dudaklarınızın nasıl göründüğüne bakmayı ihmal etmeyin. İnce dudaklar için ruj rengi  tavsiyemiz gül kurusu rengidir.

Üstü ince altı kalın dudaklar için ruj önerileri

Eğer dudaklarınız arasında kalınlık farkı varsa doğru ruj sürme teknikleri ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için alt dudak ile üst dudağı dengelemek gerekir. Üst dudağınızı kalınlaştırmak için kalemle üst dudağın alanını genişletin. Alt dudakta ise kalem kullanmadan rujunuzu sürün böylece alt dudak ile üst dudak arasında denge sağlanmış olacaktır.

Kalın dudakları daraltma yöntemleri

Çok kalın dudaklar estetik görünmez. Eğer kalın dudaklara sahipseniz kalın dudaklar için ruj sürme tekniklerini uyguladığınızda dudaklarınız daha estetik görünecektir. Kalın dudakları inceltmek için dudak kalemi ile dudağınızın biraz daha içinden geçin böylece dudağınızın boyanan kısmını daraltmış olursunuz. Dudak renginiz ruj renginden daha açık olacağından teninizle bir görünecek böylece kalın dudaklarınız daha ince görünecektir.

Gece makyajı nasıl olmalıdır?

Parlak renkler kullanabilir ağır makyajlar yapabilirsiniz. Hatta kırmızı ruj bile sürebilirsiniz.

Gündüz makyajı nasıl olmalıdır?

Gündüz ofiste ya da kafede daha hafif makyaj yapmalısınız. Rujunuzu hafif açık pastel tonlarda seçmelisiniz

Benzer Konular
0 Yorum
Yorum Yazın